Do niektórych ulic na Osiedlu Wschód XXI wiek jeszcze nie dotarł! I chyba szybko nie dotrze…

Wystarczyło kilka godzin ciągłego opadu deszczu i część ulic zamieniła się w kanały z wodą lub sadzawki! W ciągu dnia otrzymywaliśmy informacje i zdjęcia od mieszkańców ulic Miłosza i Sidły o pogarszających się warunkach na drogach, przy których stoją ich domy. Mieszkańcy twierdzą, że w „porze suchej” ulice te są bardzo niebezpieczne i delikatnie mówiąc trzeba naprawdę uważać żeby nie urwać koła więc proszę sobie wyobrazić jak trochę popada i wszystkie dziury zalane są wodą!

Pojechaliśmy, sprawdziliśmy i z całym szacunkiem ale chyba więcej tego nie zrobimy! Chyba że na pieszo lub rowerem. Mieszkańcy mają całkowitą rację, nic nie „ubarwiają”. Akurat na ulicy Miłosza musieliśmy minąć się z kilkoma samochodami jadącymi z naprzeciwka! Jednym słowem TRAGEDIA. Jutro wjeżdżamy naszym samochodem na kanał sprawdzić czy niczego nie urwaliśmy!

Z tego co wiemy Urząd Miasta od dłuższego czasu stara się przeprowadzić inwestycje na tym Osiedlu. Część z nich została oprotestowana przez mieszkańców. Nie chcą oni np.: udostępnić swoich terenów do przeprowadzenia instalacji. Trzeba wykonywać nowe projekty i uzgodnienia. Koło się zamyka, czas leci, a najbardziej cierpią mieszkańcy tego Osiedla.

 

Krzysztof Szpila