Policjanci z komendy powiatowej policjanci w Pruszczu Gdańskim na drodze ekspresowej nr 7 zatrzymali nietrzeźwego kierowce ciężarówki.51-latek miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy a jego samochód ciężarowy wraz z naczepą odholowano na parking. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia, świadczenia pieniężne na cele społeczne wskazane przez sąd w wysokości 5 tys. złotych oraz zakaz prowadzania pojazdów mechanicznych powyżej 3 lat.

W piątek (22 września br.) o godz. 16.50 na drodze krajowej nr 7 w Koszwałach policjanci z pruszczańskiej drogówki zatrzymali samochód ciężarowy z naczepą jadący w kierunku Gdańska. Kilka minut wcześniej dyżurny odebrał kila informacji telefonicznych, że drogą jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca, który często zjeżdża na pobocze. Podczas rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Po zbadaniu okazało się, że 51-letni mieszkaniec powiatu bielskiego ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas sprawdzania jego danych osobowych mężczyzna ledwo trzymał się na nogach. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy a jego samochód ciężarowy wraz z naczepą odholowano na parking.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia, świadczenia pieniężne na cele społeczne wskazane przez sąd w wysokości 5 tys. złotych oraz zakaz prowadzania pojazdów mechanicznych powyżej 3 lat.