Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na DW222 w miejscowości Trąbki Wielkie (p. gdański). Funkcjonariusz natychmiast wysłał na miejsce patrol ruchu drogowego. Mundurowi po przyjeździe na miejsce wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. 20-letni kierujący dostawczym volkswagenem jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się czołowo z osobówką tej samej marki, którą kierował 69-letni mężczyzna. Kierowca osobówki został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańsku.

Jedną z podstawowych czynności, które wykonują policjanci na miejscu zdarzenia jest oczywiście kontrola trzeźwości. Okazało się, że 20-latek ma ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Mundurowi ponadto przeprowadzili oględziny pojazdów a z pomocą technika kryminalistyki wykonali szkic i oględziny miejsca zdarzenia oraz sporządzili dokumentację fotograficzną.

Nietrzeźwy kierowca został przewieziony pod nadzorem policjantów do szpitala na badania. Obecnie śledczy pracują nad ustaleniem okoliczności i przyczyn tego zdarzenia.

Niebawem 20-latek usłyszy zarzuty spowodowania wypadku drogowego znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Za tego typu przestępstwo grozi do 4,5 roku pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

MNR