Dziś chcieliśmy Was zapytać jak sprawdza się nowe skrzyżowanie ulicy Raciborskiego z ulicą Grunwaldzką. Sygnalizacja świetlna jeszcze nie działa, kostka właśnie kończy się układać ale w końcu jeździmy. Więc jak pierwsze wrażenia? My korków nie uświadczyliśmy ale nikt z redakcji akurat nie pokonuje rano tej trasy.

Niestety przejeżdżając tam w dniu dzisiejszym dostrzegliśmy osoby, które musiały przekładać rowery przez barierki ochronne i jak nas poinformowano, na sesji Rady Miasta ten właśnie temat został poruszony przez radnych Samorządności.

Okazuje się, że projekt, który nie przewidział innej możliwości został zgłoszony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Jego modyfikacja, ułatwiająca życie cyklistom, spowodowałaby spore opóźnienie inwestycji. Miasto zdecydowało się więc wykonać remont zgodnie z planem i zaplanować utworzenie dwóch kładek na kanale Raduni, tak by ułatwić przeprawę rowerzystom. Wygląda więc, że gdy ponownie większa ilość mieszkańców przesiądzie się na rowery przeprawa przez nowe skrzyżowanie nie będzie wymagała zsiadania i przenoszenia jednośladu. Przynajmniej taką mamy nadzieję – obecnie przygotowywane są projekty usprawnień a plan ich wykonania określono na „w przyszłym roku”.

Tak czy inaczej, w Trąbkach to dopiero mają fantazję (i ruch lewostronny)!

https://www.facebook.com/taras.kubrak/posts/10155430294244552