Dotarliśmy do dokumentu Straży Miejskiej potwierdzającego kontrole przestrzegania przepisów ruchu drogowego na ul. Kochanowskiego w Pruszczu Gdańskim. Jak widać Straż Miejska przyłożyła się do pracy i rzetelnie odnotowała wszystkie nieprawidłowości.

Z tego co udało nam się dowiedzieć kontrole wynikały z wielu skarg zgłaszanych przez mieszkańców Osiedla Wschód, dotyczących bardzo dużej liczby samochodów zaparkowanych przy wspomnianej drodze. Kierowcy skarżą się, na to, że mieszkańcy ulicy Kochanowskiego parkują swoje samochody na ulicy,  zastawiając przy tym sporą część chodnika. Twierdzą także, że większość posiadaczy aut spokojnie mogłaby zaparkować je na własnych posesjach. Bardzo często zdarza się, że samochody parkowane są przy spowalniaczach, pomiędzy którymi po remoncie ulicy zamocowano plastikowe słupki. Podobno często dochodzi do sytuacji, że w miejscach tych kierowcy muszą cofać ponieważ autobusy lub inne większe pojazdy nie mieszczą się na swoim pasie, a ich kierowcy kombinują jak ominąć zaparkowane samochody nie niszcząc słupka!

Wszyscy jesteśmy zadowoleni z remontów dróg, ale jak widać nie wszystkie nowe pomysły sprawdzają się. Mieszkańcy z przyzwyczajenia robią to co robili do tej pory. Jak zwykle należałoby znaleźć … „złoty środek” bo kontrole i mandaty nie są najlepszym sposobem na rozwiązywanie tego typu problemów.

Krzysztof Szpila