W ostatnim czasie w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim służbę rozpoczęło kilkoro nowym policjantów. Już w najbliższych dniach rozpoczną szkolenie podstawowe, po zakończeniu którego będą służyć na terenie powiatu gdańskiego. Jeśli Twoim marzeniem jest włożyć policyjny mundur, pomagać innym i pracować na rzecz bezpieczeństwa – zostań jednym z nas!

 W ostatnim czasie w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim służbę rozpoczęło troje nowych policjantów. Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy szeregi pruszczańskich stróżów prawa zasiliło już kilkanaście osób.

Część z nich już rozpoczęło szkolenie podstawowe, a troje przyjętych w kwietniu po złożeniu ślubowania rozpocznie kurs w najbliższych dniach.

Chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem! Służba w Policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją.  Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Początkujący funkcjonariusz (po kursie podstawowym) zarabia ok. 4 tys. zł. netto.

Aby rozpocząć swoją karierę w Policji należy wypełnić wszystkie wymagane dokumenty i dostarczyć je do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku lub do jednej z komend miejskich/powiatowych na terenie województwa pomorskiego. Przyjmowanie dokumentów odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Osoby składające dokumenty powinny być w maseczkach ochronnych.

Dokumenty od kandydatów do służby w Policji są przyjmowane w:

– Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim przy ul. Wita Stwosza 4, w dni powszednie w godzinach 8:00-15:00 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerem telefonu: 47 74 24 376

– Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ul. Okopowa 15 codziennie w godzinach 8:00-15:00, a we wtorki w godz. 8:00-17:30 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerami telefonów: 723-695-574, 607-235-276, 516-819-371.

Komendant Główny Policji określił następujące terminy przyjęć do Policji w 2021 roku.

– 13 lipca
– 15 września
– 3 listopada
– 30 grudnia

Więcej informacji dotyczących doboru znaleźć można na stronie internetowej https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/