Do grona policjantów w powiecie gdańskim w ostatnich dniach dołączyło dwóch nowych funkcjonariuszy. Tomasz i Arkadiusz zachęcają – spełnij swoje marzenia i realizuj się w odpowiedzialnej, ciekawej pracy.

W ostatnich dniach lutego do grona mundurowych w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim dołączyło dwóch nowych funkcjonariuszy.

Tomasz i Arkadiusz zrealizowali swoje marzenia o służbie w granatowym mundurze.

Chociaż ich dotychczasowe doświadczenie jest różne, już dawno zamierzali realizować swoje aspiracje w policji. Po złożeniu dokumentów aplikacyjnych z sukcesem zakończyli postępowanie rekrutacyjne. Następnym etapem jest ukończenie szkolenia podstawowego, po którym rozpoczyna się codzienna służba w jednostce.

Tomasz ma doświadczenie w sektorze finansowym. Pracował m.in. w banku. Jego wiedza na temat prawa finansowego z pewnością może być przydatna w pracy dochodzeniowej w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej.

Z kolei Arkadiusz z wykształcenia jest logistykiem. Jednak już w szkole średniej chciał realizować swoje ambicje w policji. Z uwagi na zainteresowania widzi swoje miejsce w naszej służbie jako przewodnik psa.

Chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem! Służba w Policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją.  Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Początkujący funkcjonariusz (po kursie podstawowym) zarabia ok. 4,5 tys. zł. netto.

Aby rozpocząć swoją karierę w Policji, należy wypełnić wszystkie wymagane dokumenty i dostarczyć je do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku lub do jednej z komend miejskich/powiatowych na terenie województwa pomorskiego.

Dokumenty od kandydatów do służby w Policji są przyjmowane w:

– Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim przy ul. Wita Stwosza 4, w dni powszednie w godzinach 8:00-15:00 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerem telefonu: 47 74 24 376

– Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ul. Okopowa 15 codziennie w godzinach 8:00-15:30, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerami telefonów: 723-695-574, 607-235-276.

Więcej informacji dotyczących doboru znaleźć można na stronie internetowej https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/

[mat. prasowe KPP w Pruszczu Gdańskim]