Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich (powiat gdański) otrzymali nowy radiowóz. Samochód został zakupiony ze środków Komendy Głównej Policji i gminy Trąbki Wielkie. Policjanci będą wykorzystywać go w ramach codziennych służb, co z pewnością wpłynie na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców gminy. W poniedziałek 15 listopada nastąpiło uroczyste przekazanie pojazdu.

 W poniedziałek 15 listopada przed budynkiem Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich (powiat gdański) nastąpiło uroczyste przekazanie policjantom nowego radiowozu. Flotę policyjnych aut zasilił nowy oznakowany pojazd marki Kia Sportage.

Podczas uroczystego przekazania kluczyków, wójt Trąbki Wielkie Błażej Konkol podkreślił dobrą dotychczasową współpracę z mundurowymi.

W trakcie uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdańskim insp. Wioletta Jóźwiak i Komendant Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich asp. sztab. Adam Baczewski, dziękując włodarzom Gminy Trąbki Wielkie, wyrazili przekonanie, że nowy radiowóz wpłynie na jeszcze lepszą skuteczność stróżów prawa i pozwoli sprawnie dotrzeć do każdego zakątka Gminy.

Nowy radiowóz został zakupiony ze środków pochodzących z Komendy Głównej Policji i gminy Trąbki Wielkie. W ten sposób samorząd przyczynił się do wzmocnienia i unowocześnienia floty radiowozów będących na wyposażeniu policjantów, co w znacznym stopniu ułatwi realizację ich obowiązków podczas codziennej służby.

MNR