W związku z tym, że jutro 8 marca postanowiliśmy napisać coś specjalnego dla naszych Pań. Tym bardziej, że z naszych statystyk wynika, iż kobiety stanowią większość wśród naszych sympatyków, nieznacznie wyprzedzając panów. Czyli możemy nieskromnie stwierdzić, że w sporej części rozumiemy pruszczanki i staramy sie mimowolnie na wiele spraw spoglądać z ich perspektywy!

Pomysł tylko teoretycznie wydawał się łatwy. W trakcie redakcyjnej „burzy mózgów” padało wiele propozycji w jaki sposób uszczęśliwić i zainteresować żeńską część Pruszcza. Wiadomo, że jako mężczyźni nie za bardzo chcemy, a wynika to pewnie z naszej niewiedzy, dyskutować np. o kosmetykach.

Gdy pojawił się temat idealnego mężczyzny w świecie kobiet wszyscy redakcyjni koledzy zaczęli nieświadomie mówić o … swoich cechach! Wywiązała się oczywiście kłótnia, który z nas najbardziej pasowałby do wizerunku tego naj naj naj… Aby nie zaogniać sytuacji doszliśmy do następujących wniosków. Gdy kobieta wkracza w dorosłość, zależy jej, by partner miał podobne zainteresowania. Jako trzydziestolatka docenia osobiste ambicje mężczyzny. Jako czterdziestolatka zwraca uwagę na kulturę osobistą, a jako pięćdziesięciolatka… myśli o młodszym. Panowie – nie mamy łatwego zadania… Ponadto, z wiadomych względów postanowiliśmy więcej nie poruszać tego tematu:)

Kolejnym tematem, którym możnaby zainteresować pruszczanki jest temat związany z dziećmi. Ogólnie mówiąc „temat woda”. Doszliśmy do wniosku, że jest już tyle portali i poradników wspierających młode mamy, że nie będziemy zagłębiać się w ten temat, chybaże będzie on bezpośrednio dotyczył naszych, pruszczańskich dzieci. Poza tym nie wszystkie pruszczanki są jeszcze mamami.

Następnie aby zainteresować nasze panie pomyśleliśmy o imprezach, co, gdzie i jak? Niestety w Pruszczu nie mamy zbyt wiele lokali, w których możnaby potańczyć do białego rana… Ponadto nie chcielibyśmy zostać oskarżeni przez męską część Pruszcza, że namawiamy ich połówki do częstego „balowania”. Dlatego pozostawiamy ten temat wszystkim mężom, narzeczonym i chłopakom.

Nie mogliśmy nie poruszyć tematu, o którym panie mogą rozmawiać godzinami! W co się ubrać, gdzie kupić najlepsze ciuchy? Tu także każdy z nas miał dużo do powiedzenia. Zgodziliśmy się jedynie w temacie strojów kąpielowych i bielizny ale o tym też nie będziemy pisać bo na pewno oberwałoby się nam od wszystkich feministek, które oskarżyłyby nas o klasyczny, męski szowinizm.

Jak widzicie miłe panie naprawdę nie mamy łatwego zadania. Wydawałoby się, że można Was zainteresować wieloma tematami i pewnie tak jest. Dlatego postanowiliśmy, że bedziemy pracować tak jak robiliśmy to do tej pory! A jeżeli macie dziewczyny jakieś propozycje to zapraszamy do dyskusji!

[męska część redakcji portalu pruszczanie.pl]