17 października br. w Pruszczu Gdańskim odbędzie się akcja „Prześlij krew na Poczcie”. Następnie 23 października br. rusza szósta edycja zainicjowanej przez Straż Graniczną akcji honorowego dawstwa krwi „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” w której będą uczestniczyć policjanci.
Zapraszamy wszystkich chętnych do oddania krwi w dniu 17 października 2018 r w godzinach 08:00 – 14:00 w Pruszczu Gdańskim przy ulicy Handlowej 4. Później rozpocznie się prowadzona do 15 grudnia br. akcja „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Polega ona na tym, że w poszczególnych jednostkach organizacyjnych i szkoleniowych Straży Granicznej, Policji, Służby Więziennej, Biura Ochrony Rządu, Straży Miejskiej, a także w innych instytucjach i organizacjach oraz w punktach krwiodawstwa. 
Policjanci z Pomorza będą oddawać krew w dniu 08 listopada br. na terenie OPP Gdańsku oraz 13 grudnia br. na terenie KMP Gdynia.
W ubiegłym roku w ramach akcji „NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA” zebrano łącznie 1 605 litrów krwi i jej składników, a podczas poprzednich edycji – w latach 2012-2015 – krwiodawcy oddali 3165 litrów krwi.
Krwiodawcy spoza służb mundurowych, którzy chcą przyłączyć się do akcji, mogą na hasło „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” oddać krew w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz oddziałach terenowych RCKiK w całym kraju.

[mat. prasowe policji]