W efekcie wielomiesięcznej pracy policjantów we wtorek zatrzymano chirurga onkologa Marka Ł., mieszkańca Radunicy k. Pruszcza Gdańskiego, który prowadził tam praktykę lekarską. Powodem zatrzymania było podejrzenie molestowania seksualnego swoich pacjentek. Wszystko zaczęło się od doniesienia jednej z pokrzywdzonych osób, która złożyła zeznania na komisariacie policji w Gdańsku.

Wszystko wskazywało na to, że skala procederu mogła być większa, dlatego policjanci postanowili przesłuchać wszystkie pacjentki lekarza, do tej pory było to ponad 2 tys. osób, a planowane są przesłuchania kolejnych 1 tys. kobiet.

Marek Ł. usłyszał 31 zarzutów. Dotyczą one okresu od 2005 do 2015 roku. Prokuratura zawnioskowała do sądu o jego tymczasowy areszt, jednak wniosek dzisiaj został odrzucony.16650623_1588810377812967_689638019_o

W domu 65-letniego lekarza policjanci zabezpieczyli m.in. dokumentację medyczną, broń oraz ponad 500 sztuk amunicji. W gabinecie lekarskim policjanci znaleźli też ukrytą kamerę.

Marek Ł. jest cenionym w środowisku lekarzem, emerytowanym zastępcą ordynatora Szpitala Specjalistycznego Św. Wojciecha. Uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych, oraz specjalizacje II stopnia z chirurgii ogólnej oraz chirurgii onkologicznej. Był stypendystą Ministerstwa Zdrowia i British Council. Znany jest jako propagator diagnostyki chorób piersi.

Na stronie internetowej lekarza można przeczytać:

Nasi lekarze odznaczają się nie tylko wysokim profesjonalizmem, ale też cierpliwością i doskonałym podejściem do pacjenta, dzięki czemu wszyscy, którzy zdecydują się na skorzystanie z naszych usług, mogą czuć Cię komfortowo. Samopoczucie pacjentów jest dla nas niezwykle ważne, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasze usługi były wykonywane na jak najwyższym poziomie.

tCfktkqTURBXy80YzMzY2U5NmU3YThjMTA1ODI2MTIyZjFiYzI4MGU5ZS5qcGVnkpUCzQPAAMLDlQIAzQPAwsM