Policjanci z Pruszcza Gdańskiego wraz z funkcjonariuszami z oddziałów prewencji policji z Gdańska zatrzymali 8 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości chcąc w ten sposób uniknąć kary.  Wśród zatrzymanych było 6 mężczyzn i 2 kobiety. Sądy wydały nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego dla 5 osób, a pozostałe były poszukiwanie w celu ustalenia ich miejsca pobytu dla celów prawnych.

Do policjantów z Pruszcza Gdańskiego każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których funkcjonariusze wszczynają poszukiwania. Celem policjantów jest znalezienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymania. Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary i pozostania jak najdłużej na wolności. Tym razem dzięki działaniom policjantów 6 mężczyzn i 2 kobiety poniosą konsekwencję swoich wcześniejszych czynów.

Pięcioro z zatrzymanych poszukiwanych było na podstawie nakazów doprowadzenia do aresztów śledczych wydanych przez sądy. Każda z pięciu zatrzymanych osób zasądzoną miała karę pozbawienia wolności. Trzy pozostałe osoby poszukiwane były celem ustalenia ich miejsca pobytu.

Dzięki pracy policjantów zatrzymani odbędą wcześniej zasądzone kary.
st. sierż. Jakub Radziwilski

MNR