W poniedziałek, 29 czerwca przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło na terenie miasta. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 48-letnia kobieta, która kierowała osobową toyotą, najechała na 32-letnią rowerzystkę, korzystającą z wyznaczonego przejazdu dla rowerów.

Policjanci sporządzili oględziny pojazdów i przy pomocy technika kryminalistyki oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Mundurowi sprawdzili trzeźwość uczestniczek – były trzeźwe. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy toyoty.

Rowerzystka została odwieziona przez karetkę pogotowia do szpitala w Gdańsku.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności w rejonie skrzyżowań i wyznaczonych przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. Przypominamy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy znajdują się na wyznaczonym przejściu lub przejeździe, mają pierwszeństwo. Każdy uczestnik ruchu drogowego, a kierowca w szczególności, powinien zwracać uwagę na to, co dzieje się wokół. Jadąc z mniejszą prędkością, mamy szansę odpowiednio wcześnie zauważyć zmianę sytuacji czy potencjalne zagrożenie i zareagować w celu jego uniknięcia.

MNR