Koncerty na Kochanowskiego
Co:
Recital Skrzypcowy – Adam Suska
GdzieKoncerty na Kochanowskiego
ul. Kochanowskiego 71, 83-000 Pruszcz Gdański
Kiedy: 18 września o godzinie 19.00

W programie wieczoru: E. Ysaye Sonata 3 „Ballada” op.27, N. Milstein „Paganiniana”

Zapraszamy !

wstęp: opłata dobrowolna

*******************************************************************

Słowo o Adamie…

Adam Suska jest 18 letnim skrzypkiem kształcącym się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Z. Brzewskiego w Warszawie pod kierunkiem prof. dr hab. Magdaleny Szczepanowskiej.

Ten młody muzyk w swoim dorobku artystycznym może pochwalić się licznymi nagrodami w międzynarodowych i w krajowych konkursach muzycznych. Między innymi: zdobył Grand Prix na 21 Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych im. Bohdana Warchala na Słowacji, I miejsce w II Podlaskim Konkursie uczniów klas skrzypiec i altówki Szkół Muzycznych II stopnia, tytuł Laureata w 16-th International Masterclasses Schola Arvensis w Dolnym Kubinie na Słowacji, II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Janko Muzykant” w Sochaczewie, Wyróżnienie w Konkursie skrzypcowym CEA, II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Janko Muzykant” w Sochaczewie, Nagrodę Specjalną i I miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Spotkania Młodych skrzypków” w Płocku oraz wiele innych nagród oraz wyróżnień.

Jako młody muzyk brał udział w liczących się w środowisku międzynarodowym wydarzeniach i koncertach organizowanych w największych ośrodkach muzycznych: w Bratysławie, w Londynie, w Kopenhadze, w Reykjaviku, w Sztokholmie, w Warszawie, we Wrocławiu, w Krakowie czy w Gdańsku.
Adam doskonalił swoje umiejętności instrumentalne u znanych profesorów: p. Krzysztofa Jakowicza, p. Konstantego Andrzeja Kulki, p. Marka Mosia, p. Jana Staniendy, (Polska) p. Krzysztofa Śmietany (Anglia), p. Yaira Klessa, p. Eyala Klessa (Israel), p. Almity i Rolanda Vamos, (USA).
Był stypendystą Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego. Otrzymał stypendium „Drzwi do Kariery” i został stypendystą Rotary Club Gdańsk-Sopot-Gdynia.

Jest nam niezmiernie miło być patronem medialnym tego wydarzenia.
Pruszczanie.pl

Zapraszamy serdecznie.

MNR