Oszuści posługują się coraz to nowszymi metodami wyłudzenia pieniędzy. Ich ofiarą padają najczęściej osoby starsze, często chore i mniej obeznane w nowinkach technologicznych lub obowiązujących praktykach firm dostarczających prąd albo gaz. Wykorzystują to złodzieje, którzy podszywają się pod znaną firmę i w ten sposób podsuwają do podpisu niekorzystną umowę, która nie ma nic wspólnego z tym, o czym opowiada „przedstawiciel”.

Zdarzenia te mają miejsce także w Pruszczu Gdańskim, dlatego ostrzeżmy bliskich i znajomych. Złodzieje przychodzą do domu i dają do podpisania nową umowę z firmą Energa pod pozorem zmiany warunków, albo zakończenia okresu trwania wcześniejszej umowy. Nie dajmy się zwieść!

Głos w sprawie zajęła Energa Obrót SA:

W związku z niepokojącymi informacjami na temat nieuczciwych praktyk, stosowanych w miejscowości Pruszcz Gdański, które polegały na powoływaniu się na współpracę z Energą przez nieuprawnione do tego osoby, Energa Obrót SA oświadcza, że jej przedstawiciele nie prowadzą akwizycji metodą drzwi do drzwi. Nasi pracownicy nie dokonują odwiedzin mieszkań klientów lub potencjalnych klientów w celu składania im ofert oraz podpisywania umów.

 

Tych z Państwa, którzy zetknęli się z tego typu sytuacjami prosimy o dokonywanie zgłoszeń na naszą INFOLINIĘ pod numerem telefonu 555 555 555.

 

Ponadto pragniemy prosić wszystkich, aby ostrzegli przed tego typu procederem najbliższych, rodziny, sąsiadów oraz znajomych. W szczególności osoby starsze, które są bardziej narażone na nieuczciwe działania.

 

[Jacek Wałdoch]