W dniu dzisiejszych chcieliśmy przybliżyć mieszkańcom Pruszcza oraz powiatu gdańskiego odpowiedź Starosty Stefana Skoniecznego na pismo radnego Bartłomieja Chrząszcza zwracające się z prośbą o komentarz oraz interwencję w sprawie funkcjonowania Pogotowia Ratunkowego w Pruszczu Gdańskim.

Pod naszym artykułem „POSZUKUJEMY BOHATERKI!”

https://www.facebook.com/Pruszczanie/photos/a.159458387434551.30910.134667569913633/939140559466326/?type=3&theater

mieszkańcy powiatu zamieścili dużo negatywnych komentarzy dotyczących korzystania z pruszczańskiego Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego. Dnia 25 listopada zeszłego roku, na naszą prośbę, radny Bartłomiej Chrząszcz zebrał większość komentarzy i podał, w piśmie do starosty, jako przykład niezadowolenia z obecnego poziomu świadczonych usług.

Odpowiedź napłynęła przed Bożym Narodzeniem i jak Państwo się pewnie domyślają starostwo docenia troskę ale nie podziela uwag i negatywnych komentarzy. W załączonym piśmie mogą Państwo przeczytać ogólną ocenę sytuacji oraz komentarz do wybranych negatywnych doświadczeń mieszkańców.

Podsumowując opinie na temat SPPR dowiadujemy się, że informacje pozyskane z internetu nie są w stanie posłużyć jednostce nadzorczej jako merytoryczne dowody dotyczące nieprawidłowości.

W takim razie, jeśli po lekturze będą Państwo nadal nieprzekonani do wysokiej jakości świadczonych usług, zachęcamy do kontaktu z nami w przypadku napotkanych nieprawidłowości. Poprosimy o dokładny opis zdarzenia, wedle wskazówek starosty, tak by ewentualny problem spełniał wszelkie podstawy merytoryczne i pozwalał interweniować.

Jeszcze raz dziękujemy radnemu za pomoc i będziemy nadal przyglądać się sprawie.

 

[Jakub Bąk]