Policjanci z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim od dwóch miesięcy poszukiwali 42-letniego mężczyzny, który ukrywał się przed organami ścigania. W czwartek (29 czerwca br.) o godz.11.30 stróże prawa patrolujący rejon pruszczańskiej gminy w Rokitnicy zatrzymali mężczyznę wyglądem przypominającego osobę poszukiwaną. Po sprawdzenie jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że to poszukiwany 42 – latek. Policjanci zatrzymali mężczyznę i doprowadzili go do komendy w Pruszczu Gdańskim. Poszukiwany został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy za popełnione kradzieże.

Policja przypomina, że kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Natomiast kryminalni z komisariatu policji w Trąbkach Wielkich pracujący nad sprawami kradzieży na terenie gminy ustalili, że kilka dni wcześniej skradziono rower sprzed supermarketu. Aby sprawdzić informację w czwartek (29 czerwca br.) o godz. 18.15 pojechali do miejsca zamieszkania podejrzanego 22-latka. Mężczyzna był zdziwiony wizytą policjantów, nie stawiał żadnego oporu. Pokrzywdzony 20-latek oszacował wartość swojego roweru na kwotę 2 tys. złotych.

Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że do przestępstwa doszło w poniedziałek (26 czerwca br.) około godz. 16.30 przed supermarketem w Trąbkach Wielkich. Sprawca przeciął linkę zabezpieczającą i odjechał. Skradziony rower ukryty był w pasie leśnym na terenie Trąbek Wielkich.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwoli na postawienie podejrzanemu zarzutu kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawiania wolności.

 

[mat. prasowe policji]