Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim wspólnie z policjantami z oddziałów prewencji komendy wojewódzkiej policji w Gdańsku po raz kolejny przeprowadzili działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych sprawdzili trzeźwość 500 kierowców. 2 z nich było nietrzeźwych. Nałożono łącznie 20 mandatów karnych.

W poniedziałek (07 grudnia br.) o godz. 6.00 na drogach powiatu gdańskiego rozpoczęły się działania kontrolno- prewencyjne pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Akcja trwała do godz. 6.00 dnia następnego. Działania miały na celu ograniczenie liczby kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Policjanci uświadamiali kierowców, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

Stróże prawa skontrolowali łącznie 500 kierowców. W trakcie kilkunastogodzinnych działań zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Nałożyli łącznie 20 mandatów karnych.

Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany lub widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym policję. Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Policjanci mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, takie działania będą przeprowadzać cyklicznie – podaje pani Marzena Szwed-Sobańska, rzecznik prasowy Policji.

 

[materiały prasowe KPP w Pruszczu Gd.]