Przed nami długi weekend. Tegoroczna majówka to również czas, kiedy w Polsce mamy stan epidemii i nadal obowiązują obostrzenia sanitarne. W trosce o życie i zdrowie policjanci wspólnie z innymi służbami kontrolują przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń, w tym m.in. nakazu zakrywania twarzy oraz zachowania odstępu od drugiej osoby. Mundurowi zadbają również o bezpieczeństwo na drodze, a kierujący, którzy wsiądą za kierownicę m.in. po alkoholu lub pod wpływem narkotyków albo rażąco przekroczą prędkość, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Przed nami długi weekend majowy. Tegoroczna „majówka” to również czas, kiedy nadal walczymy z pandemią Covid-19 i w Polsce obowiązują wprowadzone ograniczenia. Od samego początku policjanci z powiatu gdańskiego wspólnie z innymi służbami prowadzą wzmożone działania, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się groźnego wirusa.

Majówka to nie może być czas wolny od ostrożności dlatego funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na kwestię zasłaniania nosa i ust oraz zachowania dystansu. W trosce o życie i zdrowie osób znajdujących się w miejscach większych zgromadzeń policjanci zapowiadają stanowcze reakcje wobec tych, którzy nie będą przestrzegać obowiązujących przepisów sanitarnych.

Pod bacznym okiem mundurowych pozostaje również branża hotelarska oraz restauracje. W trakcie majówki można spodziewać się kontroli, które stróże prawa będą przeprowadzać wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Straży Pożarnej oraz innych podmiotów uprawnionych do tego typu kontroli.

W tych dniach na ulicach całego powiatu pojawi się też więcej patroli policyjnych, które zadbają o bezpieczeństwo. Funkcjonariusze ruchu drogowego w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach, wyposażeni w urządzenia do pomiaru prędkości będą obecni na głównych trasach komunikacyjnych. Podczas prowadzonych kontroli policjanci zwrócą szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci, a kierujący, którzy wsiądą za kierownicę m.in. po alkoholu lub narkotyków albo rażąco przekroczą prędkość, muszą liczyć się z konsekwencjami przewidzianymi prawem.

Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo podczas majowego weekendu w dużej mierze zależy od nas samych.