W sobotę przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o psie zamkniętym w samochodzie.

Interwencję podjęli policjanci dzielnicowi. Mundurowi ustalili, że właścicielka psa przez nieuwagę zatrzasnęła drzwi samochodu i nie może dostać się do środka. 33-latka poprosiła policjantów o pomoc w uwolnieniu zwierzaka. W związku z wysoką temperaturą życie zwierzaka było realnie zagrożone. W tej sytuacji policjanci wybili jedną z szyb w aucie i w ten sposób uwolnili zamkniętego psa.

Policjanci przypominają, że przy aktualnie panujących upałach zamknięty samochód błyskawicznie się nagrzewa. Temperatura w takim pojeździe może osiągnąć nawet do 50-60 stopni Celsjusza. Każdy, kto w gorący dzień zobaczy dziecko czy zwierzę zamknięte w samochodzie natychmiast powinien zareagować, powiadamiając Policję. Wystarczy zadzwonić na alarmowy numer 112. W takiej sytuacji liczy się każda minuta. Jeśli jednak widzimy, że dziecko znajdujące się w samochodzie nie może czekać na pomoc Policji, nie bójmy się sami podejmować działań ratowania jego życia. Pozostawienie dziecka lub zwierzęcia w samochodzie na pełnym słońcu stwarza poważne zagrożenie utraty życia.

MNR