We wtorek (5 kwietnia) po południu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim pełniąc służbę na autostradzie A1, podjęli próbę zatrzymania do kontroli osobowego chryslera. Policjanci nadali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, lecz kierujący nie zastosował się do nich i zaczął odjeżdżać w stronę Łodzi. Po krótkim pościgu doświadczony policjant, który kierował radiowozem, uniemożliwił dalszą jazdę jadącemu chryslerem mężczyźnie. Ten jednak wysiadł ze swojego auta i zaczął uciekać na piechotę. Mundurowi doskoczyli do niego i zatrzymali.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 45-latek jest poszukiwany dwoma listami gończymi, w celu doprowadzenia do aresztu, gdzie miał odbyć zasądzone wcześniej kary pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna objęty jest podwójnym dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów.

Policjanci zbadali także trzeźwość kierującego chryslerem – miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Mundurowi zabezpieczyli samochód 45-latka na parkingu policyjnym.

Zatrzymany odpowie niebawem przed sądem za swoje czyny. Śledczy, po zebraniu materiału dowodowego, przedstawili zatrzymanemu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się kontroli, oraz niestosowania się do sądowego zakazu kierowania. Oczywiście 45-latek zostanie przekazany do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywał zasądzone wcześniej wyroki pozbawienia wolności.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei niestosowanie się do zakazu sądowego zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

MNR