Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny dwóch wypadków do których doszło wczoraj na drogach powiatu gdańskiego. W obu przypadkach kierowcy zjechali na lewy pas ruchu i uderzyli w przydrożne drzewo. Policjanci sprawdzają czy kierowcy byli trzeźwi. 67-letni kierowca fiata palio i 20-latka kierująca peugeotem trafili do akademii medycznej w Gdańsku. Samochody odholowano na policyjny parking.

We wtorek (16 maja br.) doszło do dwóch wypadków drogowych na terenie powiatu gdańskiego. Do pierwszego z nich doszło o godz. 9.45 na ulicy Asfaltowej w Ełganowie gmina Trąbki Wielkie. 20-latka podróżująca peugeotem zjechała na lewy pas jezdni i uderzyła lewą stroną samochodu w drzewo. Lotnicze pogotowie ratunkowe przetransportowało ja do szpitala. Do kolejnego wypadku doszło o godz. 12.20 na ulicy Wybickiego w Bąkowie gmina Kolbudy. 67-latek jadący fiatem palio w kierunku Gdańska zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo uderzył w drzewo. Mężczyzna trafił do szpitala. W obu przypadkach policjanci sprawdzają czy kierowcy byli trzeźwi. W tym celu pobrano od nich krew do badań. Kierowcy podróżowali sami, ich samochody odholowano na policyjny parking. Policjanci ruchu drogowego pracujący na miejscu wypadków zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zabezpieczyli ślady, zrobili zdjęcia oraz sporządzili szkic sytuacyjny.

Policjanci ustalają przyczyny obu wypadków i apelują o zwiększenie uwagi na drodze. Upał jak alkohol wydłuża czas reakcji i powoduje, że kierowcy są bardziej rozkojarzeni i mniej uważni podczas jazdy.

Materiały prasowe Policji