Po godzinie 06:30 na drodze wojewódzkiej nr 221 w Piekle Dolnym policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku drogowego, gdzie zderzył się bus z suvem. Policjanci nie tylko ustalali okoliczności w jakich doszło do zderzenia pojazdów, ale również kierowali ruchem na zakorkowanej drodze.
W dniu 12 marca br. po godzinie 06:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim  otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej 221 w Piekle Dolnym. Jak wynikało ze zgłoszenia w zdarzeniu brał udział bus z suv-em. Natychmiast na miejsce zdarzenia dyżurny skierował policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na skrzyżowaniu mężczyzna jadący fiatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy mitsubishi. Po zdarzeniu aut, mitsubishi dachowało.

Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku, a technik kryminalistyki wykonał oględziny oraz dokumentację fotograficzną. W wyniku tego zdarzenia został ranny 44-letni kierowca mitsubishi, który trafiły do szpitala. Po wypadku na drodze wojewódzkiej nr 221 powstał zator i policjanci kierowali ruchem.  Teraz funkcjonariusze szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Mundurowi apelują do kierowców aby zachowali szczególną ostrożność.

MNR