Wczoraj o godz. 16.05 dyżurny policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że na drodze wojewódzkiej w Trąbkach Wielkich doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości kierujących.
Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 26-letnia mieszkanka gminy Cedry Wielkie kierująca toyotą skręcając w lewo z drogi podporządkowanej na drogę wojewódzką nr 222 nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy volkswagena passata, który jechał w kierunku Starogardu Gdańskiego. Doszło do zderzenia bocznego obu samochodów. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafiło łącznie 4 osoby. Kierująca toyotą, 22-letni kierowca volkswagena passata oraz dwójka pasażerów podróżujących vw passatem w wieku 28 i 29-lat. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej toyotą. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.
Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują o koncentrację i przewidywanie wszystkich manewrów. Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze są zmienne, dlatego policjanci  zachęcają wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Pruszcz wypadek (2)
MNR