Dzisiaj (21 stycznia) policjanci z Pruszcza Gdańskiego prowadzą działania p.n. „Bezpieczny Pieszy”. Z kolei jutro mundurowi uczestniczyć będą w krajowych działaniach „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

Dzisiaj (21 stycznia) mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim prowadzą działania p.n. „Bezpieczny Pieszy”. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę i promują bezpieczne zachowania pieszych. Policjanci podczas służby reagują m.in. na wykroczenia polegające na niestosowaniu się pieszych do sygnalizacji świetlnej, przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Mundurowi propagują także używanie elementów odblaskowych zarówno poza obszarem zabudowanym, gdzie jest to obowiązkowe po zmierzchu, jak i w obszarze, gdzie zdecydowanie podnosi to bezpieczeństwo pieszych.

Z kolei jutro  policjanci w całym kraju przeprowadzą działania p.n. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą na miejsca, gdzie ryzyko niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów jest największe. Oczywiście nie będzie taryfy ulgowej dla kierujących, którzy lekceważąc zasady bezpieczeństwa, powodują zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach, gdzie jest duży ruch pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze przypominają, że do znacznej części zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego dochodzi na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów. Należy pamiętać, że większość z kierowców uczestniczy też w ruchu drogowym jako pieszy lub rowerzysta. Trzeba pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy od wszystkich, którzy z nich korzystają.

MNR