Policjanci z Pruszcza Gdańskiego włączyli się w ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W ramach tej inicjatywy mundurowi spotykają się z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w okresie letnim i prowadzą zajęcia z zakresu bezpieczeństwa.

Pierwsze warsztaty odbyły się już w szkołach w Pruszczu Gdańskim i Trzepowie(gm. Przywidz).

Już od kilku lat w okresie letnim policjanci przeprowadzają ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W ramach tej inicjatywy mundurowi przeprowadzają prelekcje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Stróże prawa informują o sposobach bezpiecznego zachowania się w trakcie całego sezonu wakacyjnego, szczególnie podczas wypoczynku w wodzie i nad wodą. Policjanci w trakcie spotkań oczywiście nie zapominają o poruszeniu kwestii właściwego zachowania się na drodze, podczas jazdy rowerem czy hulajnogą. Najmłodszym przedstawiają zasady zachowania się wobec osób obcych, a także omawiają tematykę bezpiecznego spędzania wolnego czasu, uprawiając sport czy bawiąc się zarówno w terenie jak i w domu.

Pierwsze zajęcia policjanci przeprowadzili już w Szkołach w Pruszczu Gdańskim i w Trzepowie. Podczas całego sezonu letniego mundurowi będą kontynuować akcję na terenie całego powiatu w tym na kąpieliskach i miejscach wypoczynku dzieci i młodzieży.

W ramach akcji policjanci zachęcają wszystkich w wieku 5-18 lat do w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie www.policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda