Podczas minionego weekendu policjanci na terenie powiatu gdańskiego uniemożliwili dalszą jazdę 3 nietrzeźwym kierującym. Dodatkowo wobec jednego z kierujących wydana została decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci z pruszczańskiej drogówki podjęli prawie 130 kontroli drogowych. Prawie 90 z nich dotyczyło niestosowania się do przepisów ruchu drogowego przez jego uczestników. Mundurowi nałożyli 40 mandatów karnych, wobec 10 osób skierowano wnioski do sądu o ukaranie, a prawie ponad 30 zostało pouczonych.

Niestety nadal największa ilość wykroczeń dotyczy przekroczeń prędkości.

W sobotę, 28 stycznia w Pruszczu Gdańskim, na ul. Kasprowicza policjanci zmierzyli prędkość samochodu m-ki Honda. Jego kierujący – 36-letni mężczyzna jechał 86 km/h w strefie ograniczonej prędkości do 30 km/h. W związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym mundurowi nałożyli na 36-latka mandat karny w wysokości 1500 zł. Mężczyzna otrzymał także 13 punktów karnych, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane na 3 miesiące.

Policjanci pracowali też na miejscu 16 kolizji drogowych.

Mundurowi przypominają, że w związku z trudnymi warunkami pogodowymi każdy uczestnik ruchu drogowego powinien zachować ostrożność. Częste opady atmosferyczne, ograniczona widoczność, zachmurzenie mogą spowodować, że zobaczymy zagrożenie w ostatniej chwili, a śliska jezdnia utrudni zahamowanie pojazdu.

MNR