Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali nietrzeźwego kierowcę Hyundaia Atos. 66-latek miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (08 grudnia br.) o godz. 12.05 policjanci ruchu drogowego na ulicy Żeromskiego w Pruszczu Gdańskim zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Hyundaia Atos. Podczas rozmowy stróże prawa wyczuli od niego zapach alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 66-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego ma 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Stróże prawa zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Samochód został zabezpieczony we własnym zakresie – relacjonuje rzecznik prasowy KPP w Pruszczu Gd. pani Marzena Szwed-Sobańska.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Od początku 2015 roku na drogach powiatu gdańskiego zatrzymano 454 kierowców prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości.

 

[materiały prasowe KPP w Pruszczu Gd.]