W sobotę 12 września ok. godz. 23.20 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło w miejscowości Giemlice (p. gdański, gm. Cedry Wielkie). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol.

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że osobowy peugeot zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia 19-latek podróżujący samochodem poniósł śmierć na miejscu, natomiast drugi z mężczyzn, 17-latek, który znajdował się w pojeździe, został odwieziony karetką pogotowia do szpitala w Gdańsku. Policjanci pod nadzorem prokuratora i Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego przy udziale technika kryminalistyki wykonali oględziny pojazdu, miejsca zdarzenia oraz szkic i zdjęcia.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas kierowania pojazdem. Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna, niedostosowana do warunków i własnych umiejętności prędkość, często stanowi przyczynę zdarzeń drogowych.

MNR