W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci spotykają się z uczestnikami kolonii letnich.  Oprócz spotkań z młodzieżą mundurowi sprawdzają miejsca udostępnione do kąpieli. Podczas tego typu spotkań funkcjonariusze skupiają się na przypomnieniu zasad bezpieczeństwa w tym dotyczące ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim wizytują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Mundurowi sprawdzają przygotowanie organizatora w tematyce zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom letnisk. Podczas wizyt przeprowadzają także warsztaty dla wychowawców i ich podopiecznych w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Mundurowi przypominają uczestnikom zajęć zasady właściwego zachowania zarówno w trakcie wakacyjnego wypoczynku nad wodą, jak i podczas uprawiania sportu czy zabawy. Policjanci przybliżają kwestie związane z bezpiecznym użytkowaniem sprzętu do rekreacji na wodzie, jak i kąpieli czy pływania.

W tym roku kolejnym tematem na tego typu spotkaniach są zasady bezpieczeństwa w ramach ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirua. Mundurowi dzielą się wiadomościami dotyczącymi obostrzeń i profilaktyki groźnej choroby.

Funkcjonariusze duży nacisk kładą także na utrwalenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi przypominają o obowiązkach i prawach pieszego czy rowerzysty, ale również uczulają słuchaczy na stosowanie pasów bezpieczeństwa w pojazdach.

Oczywiście mundurowi chętnie odpowiadają na liczne pytania młodzieży dotyczące tematyki zajęć jak i arkanów policyjnej służby.

Policjanci odwiedzają także miejsca udostępnione do kąpieli oraz te, gdzie można wypożyczyć sprzęt do rekreacji na wodzie. Mundurowi rozpowszechniają ulotki informacyjne w tematyce bezpieczeństwa w sezonie letnim oraz przypominają zasady dotyczące profilaktyki rozprzestrzeniania się koronawirusa.

MNR