Wczoraj przed godziną 20 do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim dotarło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze S7 w Cedrach Małych (powiat gdański, gmina Cedry Wielkie). Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol ruchu drogowego.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku i wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. 41-letni kierujący Volkswagenem LT najechał na tył Forda Transita, po czym uderzył w barierę energochłonną, lampę oświetleniową i przewrócił się na bok. Niestety wskutek tego zdarzenia mężczyzna, który kierował volkswagenem, poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pod nadzorem prokuratora i z udziałem technika kryminalistyki sporządzili oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Mundurowi wykonali także szkic sytuacyjny i zdjęcia. Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że 41-latek nie miał zakaz sądowy kierowania pojazdami.

Samochody biorące udział w zdarzeniu zostały przez mundurowych zabezpieczone do dalszych badań.

Teraz śledczy szczegółowo ustalają okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci zwracają uwagę, że w czasie dobrych warunków pogodowych częściej dochodzi do poważnych w skutkach wypadków drogowych. Brak opadów, sucha droga i dłuższy dzień niestety skłaniają część kierowców do szybszej jazdy. Bywa tak, że lekceważenie przepisów, brawura i chęć jak najszybszego dotarcia do celu połączone z gorszą dyspozycją, zmęczeniem lub rozkojarzeniem stanowią przyczynę zdarzeń.

Policjanci apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

MNR