We wtorek (18 lipca br.) Dzisiaj o godz. 18.40 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że na drodze krajowej nr 7 w Kiezmarku doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości kierujących.

62-latek jadący  volkswagenem golfem w kierunku Gdańska prawdopodobnie nie upewnił się przed skrętem w drogę wjazdową na pole uprawne i zderzył się bocznie z mitsubishi. Do szpitala trafiło dwoje pasażerów podróżujących volkswagenem golfem 42-letnia kobieta i 8 letni chłopiec. 19-letni kierowca mitsubishi nie odniósł żadnych obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy volkswagena.

Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowco jedź tak, aby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. Upewnij się zanim wykonasz jakikolwiek manewr na drodze. Podczas długiej jazy zrób sobie krótkie przerwy. Zaleca się aby po 2 godzinnej podróży zrobić 20 minutowy postój. Jeżeli trasa jest długa i monotonna poprośmy współpasażerów aby z nami rozmawiali.

materiały prasowe policji