Na początku bieżącego tygodnia do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim wpłynęła informacja, że ktoś próbuje włamać się do jednego z domów na terenie miasta. Dyżurny zebrał wstępne informacje nt. okoliczności zajścia i natychmiast poinformował podległe patrole o tej sytuacji polecając sprawdzić rejon w pobliżu tego miejsca.

Policjanci z wydziału kryminalnego nieopodal spostrzegli w jednym z samochodów samochodzie mężczyzn, którzy wyglądem odpowiadali włamywaczom. Stróże prawa nadali sygnały błyskowe i dźwiękowe do zatrzymania. Kierujący mercedesem nie zatrzymał się i zaczął uciekać w stronę jednej z miejscowości sąsiadujących z miastem. W tym czasie policjanci zauważyli, jak z uciekającego auta ktoś wyrzuca różne przedmioty, w tym biżuterię. Mundurowi zajechali drogę i uniemożliwili dalszą jazdę osobówce. W środku znajdowało się trzech mężczyzn w wieku 31, 41 i 45 lat. Już po chwili policjanci ustalili, że mężczyźni ci byli widziani w miejscu, gdzie doszło do włamania. Kryminalni zatrzymali wszystkich trzech mężczyzn i przewieźli ich do komendy.

Policjanci następnie przeszukali też ich miejsce zamieszkania, gdzie zabezpieczyli kolejne przedmioty oraz pieniądze, które mogły pochodzić z włamań.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego ustalili, że zatrzymani mogą mieć związek z kilkoma włamaniami do lokali mieszkalnych na terenie powiatu gdańskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie wszystkim mężczyznom zarzutów kradzieży z włamaniem, natomiast kierujący mercedesem dodatkowo usłyszał także zarzut niezatrzymania się do kontroli.

Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności natomiast za niezatrzymanie się do kontroli grozi do 5 lat więzienia.

MNR