Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 38-latka, który uprawiał w swoim domu konopie indyjskie. Plantacja była skrzętnie ukryta na poddaszu. Policjanci zabezpieczyli 24 sztuki drzewek, które były hodowane w specjalnie przygotowanym do tego namiocie.  Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
W środę (28 lutego br) kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim w ramach czynności ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. W jednym z domów usytuowanych na terenie powiatu gdańskiego funkcjonariusze znaleźli plantację konopi indyjskich. Drzewka znajdowały się w specjalistycznym namiocie, który ułatwiał wzrost rośliną. Były to dorodne 24 sztuki konopi indyjskiej. Całość hodowli ukryta była na poddaszu domu jednorodzinnego.

Policjanci zatrzymali 38-latka podejrzewanego o posiadanie tych narkotyków. Zabezpieczone środki odurzające przekazano do dalszych badań, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo stróże prawa zabezpieczyli namiot w którym była prowadzona hodowla oraz drugi, który był przygotowywany do uprawiania większej ilości narkotyków.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
st.sierz. Jakub Radziwilski

[mat. prasowe policji]