W niedzielę rano policjant jadący na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Uwagę funkcjonariusza zwrócił styl jazdy 41-letniego obywatela Mołdawii, który jechał od lewej do prawej krawędzi jezdni. Doświadczenie policjanta pozwoliło mu natychmiast w bezpieczny sposób zablokować pojazd niebezpiecznie jadącego mężczyzny. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że miał on 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Niedzielny poranek zaczął się niemal zwyczajnie dla jednego z policjantów pełniących służbę w Sopocie. Jak zwykle wsiadł do swojego samochodu, by pokonać trasę z domu do miejsca pracy. Gdy przejeżdżał przez Kowale, jego uwagę zwrócił jeden z kierowców, który jechał od lewej do prawej krawędzi jezdni. Styl jego jazdy wyraźnie wskazywał, że może być nietrzeźwy. Funkcjonariusz bez chwili wahania podjął działanie. Zajechał mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę. Dzięki swojemu doświadczeniu wszystko poszło sprawnie i bezpiecznie. Gdy podszedł do kierowcy, poczuł od niego alkohol, w związku z czym natychmiast wezwał na miejsce drogówkę. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim przebadali zatrzymanego mężczyznę i okazało się, że ma 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 41-latek legitymował się paszportem, gdyż w ogóle nie posiada prawa jazdy. Ponadto jego pojazd nie był ubezpieczony. Obywatel Mołdawii został przewieziony do komendy w Pruszczu Gdańskim, gdzie przeprowadzono kolejne badania na zawartość alkoholu. Następnie mężczyznę odwieziono do policyjnego aresztu, a jego samochód odholowano na policyjny parking. 41-latek usłyszy dzisiaj zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za jazdę bez uprawnień i brak ubezpieczenia samochodu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, a także zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Policja przypomina, że każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Zatrzymaną w ten sposób osobę należy niezwłocznie przekazać w ręce Policji. Jednocześnie przypominamy, że w przypadku zauważenia osoby, której sposób kierowania budzi niepokój, natychmiast należy poinformować Policję.