Podczas minionego weekendu policjanci z powiatu gdańskiego każdego dnia sprawdzali około 1300 osób objętych kwarantanną. Mundurowi reagują na każdy przypadek lekceważenia przepisów wprowadzonych w celu ochrony życia i zdrowia. W ostatnich dniach nałożyli 25 mandatów, a wobec 3 osób skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim oraz Komisariatów w Kolbudach, Trąbkach Wielkich i Cedrach Wielkich od początku pandemii pracują na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wprowadzone ostatnio kolejne rozwiązania w celu walki z groźnym wirusem są w zdecydowanej większości lokalnego społeczeństwa przestrzegane. Stróże prawa w dalszym ciągu informują o nowych ograniczeniach i reagują w przypadku ich nieprzestrzegania.

Podczas minionego weekendu policjanci wielokrotnie interweniowali wobec osób, które nie przestrzegały obowiązku zakrycia ust i nosa w przestrzeni publicznej. Mundurowi nałożyli 25 mandatów karnych a w stosunku do 3 osób sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Stróże prawa sprawdzili 8 autobusów komunikacji publicznej i w dalszym ciągu prowadzą kontrole lokali handlowych i usługowych wspólnie z Inspekcją Sanitarną.

Policjanci, wspomagani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w dalszym ciągu sprawdzają też przestrzeganie kwarantanny. W ostatnich czasie jest około 1300 sprawdzeń każdego dnia. Mundurowi zauważają, że podczas weekendu nie odnotowali naruszenia nałożonego obowiązku kwarantanny.

Mundurowi przypominają obowiązku korzystania z aplikacji „Kwarantanna domowa”, dla osób, które zostały objęte kwarantanną domową.

Informacje na ten temat można znaleźć też na stronie na stronie www.gov.pl/kwarantannadomowa

Pamiętajmy, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych i wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo. Przypominamy o tym, że samodyscyplina, świadomość zagrożenia i dbanie o zdrowie swoje i najbliższych jest teraz najważniejsze.

MNR