Projekt mieszkańców, zapoznajcie się z nim i dajcie nam znać co o nim sądzicie.

AUTOBUSEM POD SAM DWORZEC?

Aby zachęcić więcej ludzi do zmiany samochodu na pociąg, autobus powinien zatrzymywać się jak najbliżej dworca. Taką możliwość stwarza budowa przystanku „POLSKICH KOLEJARZY” przy tunelu.

WYGODA i CZAS
Beneficjentami inwestycji byliby przede wszystkim podróżni z Osiedla Wschód oraz Komarowa. Każda podróż do i z pracy byłaby krótsza o ok.280 metrów
(odległość między wejściem do tunelu a przystankiem „Dąbrowskiego” to odpowiednio 130 oraz 150 metrów), a co za tym idzie: szybsza i bardziej komfortowa. Ponadto trasa autobusu staje się krótsza o 100 metrów.

NIKT NIE TRACI
Nie tak dawno wybrane kursy 107 kursowały do przydworcowej pętli. Połączenie zlikowidowano, ponieważ wydłużało czas przejazdu i tak już mocno meandrującej linii.
Ponadto wschodnim mieszkańcom bardziej opłacało się wysiąść na „Żwirki i Wigury” niż jechać dwa przystanki dalej.

W opisywanym wariancie autobus zatrzyma się na tych samych przystankach co wcześniej, z wyjątkiem „Dąbrowskiego”, którego rolę przejmie „Polskich Kolejarzy”


CO NALEŻY ZROBIĆ?
Należy utwardzić drogę, która obecnie jest w opłakanym stanie. W tej sprawie miasto powinno się dogadać z PKP czyli właścicielem owej drogi.
Wierzymy, że jest to możliwe, ponieważ na inwestycji skorzystają obydwie strony. Miasto będzie wyglądało estetyczniej, a kolej zarobi więcej na biletach.

MNR