Policjanci z referatu patrolowo- interwencyjnego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 39-letni mieszkaniec Rotmanki był poszukiwany do odbycia kary łącznej 3 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za rozbój, kradzieże i kradzieże z włamaniem. Podczas zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Poszukiwany trafił do aresztu.

W poniedziałek (20 czerwca br.) o godz. 14.40 policjanci patrolujący rejon Rotmanki gmina Pruszcz Gdański zauważyli dwóch mężczyzn z których jeden zaśmiecał ulicę. Stróże prawa zareagowali na popełnione wykroczenie. 40-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 złotych za zaśmiecanie oraz używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym.

Jego kompan zachowywał się bardzo agresywnie. Policjanci wylegitymowali mężczyznę i okazało się, że jest poszukiwany przez sąd rejonowy w Gdańsku. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Na miejscu sprawdzono podstawę jego poszukiwań oraz skontrolowano trzeźwość. 39-letni mieszkaniec Rotmanki był nietrzeźwy miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary łącznej 3 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za rozbój, kradzieże i kradzieże z włamaniem. Poszukiwany trafił do aresztu.

Policja przypomina, że kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.