W środę wieczorem policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w Pruszczu Gdańskim. 72-letnia piesza została potrącona przez 40-letnią kierującą osobowym fordem.

W środę po godzinie 18 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło na jednej z ulic w Pruszczu Gdańskim. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki. Mundurowi po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letnia kobieta przechodząca przez jezdnię w miejscu niewyznaczonym została potrącona przez 40-letnią kierującą osobowego forda. Policjanci sporządzili oględziny pojazdu, przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia i szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Mundurowi sprawdzili oczywiście trzeźwość kierowcy – była trzeźwa. Piesza została przetransportowana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańsku. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy forda. Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwracają uwagę, że gdy nawet znajdujemy się w miejscu, którym codziennie się przemieszczamy, należy zachować ostrożność. Zarówno kierując pojazdem, jak i chodząc  na piechotę, należy zwracać uwagę na to, co dzieje się wokół. Stosowanie odblasków przez pieszych, nawet w obszarze zabudowanym, gdzie ulice są oświetlone, pomaga z dużo większej odległości zauważyć człowieka. Z kolei kierowcy powinni przestrzegać ograniczeń prędkości i próbować przewidywać możliwe zachowania innych uczestników ruchu drogowego.