W Sobowidzu trwa remont ulicy Morenowej. Inwestycja była możliwa dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim i Urzędu Gminy Trąbki Wielkie.

Na remontowanym odcinku spotkał się Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol z Jerzym Świsem- Naczelnikiem Wydziału Infrastruktury Starostwa Powiatowego. Wsłuchano się w propozycje mieszkańców i uzgodniono dodatkowe prace, o które wnioskowali. Dzięki interwencji mieszkańców Sobowidza, wykonane zostaną odwodnienia i łagodne wejścia na chodnik, tak by bez problemu wjechać na niego wózkami.

To nie ostatnia inwestycja w Sobowidzu w tym roku. – Przygotowywane są kolejne prace – mówi Zbigniew Leszczyński, radny gminy Trąbki Wielkie. – Na ulicy Kościuszki, od szkoły podstawowej do byłego przejazdu kolejowego, wymieniona zostanie nawierzchnia i powstanie chodnik. Dzieje się tak dużo, z powodu zainteresowania ze strony starostwa. Bardzo się z tego cieszymy. Te inwestycje są wynikiem porozumienia pomiędzy gminą, a powiatem. To oczywiście droga powiatowa, ale służyć będzie przede wszystkim mieszkańcom naszej gminy.

Iwona Nody
 Fot. Nadesłane