Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, jakim będzie światowa premiera słuchowiska „Grabiny Zameczek”, inspirowanego legendą Żuławską. To niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w tajemniczy świat lokalnych opowieści, przeniesionych w nową, fascynującą formę dzięki talentowi młodych artystów, którzy na co dzień są uczniami Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie.


Niezwykłe zaangażowanie młodych talentów – aktorek i aktorów, ich intensywna praca w szkole i profesjonalnym studio nagraniowym, przekłada się na unikatowe doświadczenie słuchowe. Ten efekt jest dodatkowo wzmocniony przez starannie przygotowane elementy wizualne, dobrze skrojony scenariusz oraz muzykę skomponowaną specjalnie na potrzeby tego słuchowiska, wszystko to razem tworzy niezapomnianą atmosferę. Kluczowym elementem, który podnosi wartość artystyczną całości, jest wsparcie i udział Magdaleny Woźniak – nagradzanej i doświadczonej aktorki z bogatym doświadczeniem w radiu, filmie, reklamach i teatrze. Jej obecność nie tylko dodaje produkcji profesjonalnego wydźwięku, ale także stanowiła bezcenne wsparcie dla młodych uczestników, oferując im nie tylko wiedzę praktyczną, ale i inspirację. Całość tworzy efektowne słuchowisko, które nie tylko bawi i wzrusza, ale również zapewnia niezwykłą podróż przez świat dźwięków i emocji, podkreślając kreatywność i zaangażowanie wszystkich osób realizujących projekt.

Gdzie i kiedy?
Premiera odbędzie się 26 marca 2024 roku, o godzinie 17:00, w malowniczym miejscu, jakim jest Pawlakowa Zagroda. To idealne tło dla tej magicznej podróży do świata Żuławskich legend .
Pawlakowa Zagroda
Grabiny-Zameczek,
Cedrowa 4,
Gmina Suchy Dąb

Co w programie?
Oprócz odsłuchu słuchowiska, goście będą mieli okazję podziwiać wystawę „Żuławy w pracach Barbary Jankowskiej”, prezentującą unikalne ujęcie regionu przez pryzmat sztuki. Cyprian Wieczorkowski poprowadzi wykład na temat „Żuławy w legendach”, oferując zgłębienie kulturowego bogactwa tego miejsca. Wydarzenie zakończy spotkanie z aktorką Magdaleną Woźniak, dając okazję do osobistych rozmów i wymiany doświadczeń związanych z projektem.

Producentem słuchowiska jest fundacja Pruszczanie.pl, która jest właścicielem wydawnictwa Osso Publisher, a samo słuchowisko zostało wyprodukowane w ramach naszego autorskiego programu: Regiony – Mobilne Laboratorium Kultury we współpracy z Moniką Ficek na potrzeby projektu: Żuławy – Nowa Energia z Dziedzictwa Kulturowego przy wsparciu Fundacji Energa

Grabiny Zameczek – legenda żuławska
Słuchowisko nagrano na podstawie Baśni i Legend Żuław i Mierzei Wiślanej autorstwa Marzeny Bernackiej oraz Moniki Jastrzębskiej – Opitz wydawnictwa Żuławy Wiślane – Opitz

Lektor
Magdalena Woźniak

Czytają uczniowie ze szkoły podstawowej w Suchym Dębie pod kierunkiem Zdzisławy Kruszczyńskiej
W rolach głównych:
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie
Chór- Wiktor Kawalerowicz, Dawid Goleń, Alicja Suchodolska, Julia Radzimirska
Narratorki – Michalina Allaut, Aniela Bieszke,
Dziewczyny – Zofia Woelk, Lena Kowalczyk,
Chłopak – Kamil Damaske

Operatorami programu Regiony-mobilne laboratorium kultury, są Pruszczanie.pl i Fundacja Port Art

Muzyka: grupa producencka Lud Hauza w składzie: Cyprian Wieczorkowski i Dawid Gorgolewski

Scenariusz i reżyseria: Cyprian Wieczorkowski