Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie Tadeusza Karmazyna, połączone z promocją jego najnowszego tomiku i interpretacją wierzy w wykonaniu Jolanty Tedli. Wieczór umilać będzie grą na skrzypcach Leszek Bolibok.

Promocja tomiku Tadeusza KARMAZYNA „Agape”
28 października 2017 r.- sobota – godz. 17.oo
Mediateka w Straszynie, ul. Dworcowa 6a

Tadeusz Karmazyn, ur. 1946 r. w Wilnie. Wysiedlony z rodziną zamieszkał w Gdańsku, gdzie ukończył szkołę podstawową, ogólniak i Politechnikę Gdańską (inżynier mechanik) oraz podyplomowy kurs wiedzy o teatrze, filmie i TV na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył Teologię na Uniwersytecie w Hamilton, Virginia. W 1972 r. zdobył II nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Jest laureatem ”Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, 1975, 1976 i Targów Estradowych – „Czterolistna Koniczynka” w Łodzi, 1975. Był członkiem zespołu muzycznego „Styk” z którym występował m.in. w programie poezji Rafała Wojaczka z muzyką Jacka Stama, „Biała róża na jej piersi”. Śpiewał również wiersze Leśmiana, Gałczyńskiego, Reynoldsa.

Mieszkał w Pruszczu Gd. W latach 1976-1981 był dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Pruszczu Gd. Od 1982 r. jest mieszkańcem Gainesville na Florydzie.

Swoje wiersze drukował m.in. w  magazynie „Bacopa” w USA i kwartalniku artystyczno-historycznym „Neony-tożsamość”. Debiutował tomikiem wierszy „Powroty/Returns”- Wyd. „Marpress”, Gdańsk 2013 r. Jest współautorem Antologii poezji twórców powiatu gdańskiego „Niebieskie neony”- Wyd. Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza Gd. i Okolicznych Gmin, Pruszcz Gd. 2014.