Kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 20-latka, który był pracownikiem jednej
z ogólnopolskich firm kurierskich i brał udział w procederze okradania paczek. Policjanci u mężczyzny w mieszkaniu znaleźli kilkadziesiąt przedmiotów pochodzących ze skradzionych paczek. Dzięki pracy mundurowych kupujący będą mogli odzyskać swoje zamówienia lub otrzymać rekompensatę finansową. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Pruszcza Gdańskiego otrzymali zgłoszenie, że w jednej z ogólnopolskich firm kurierskich dochodzi do kradzieży paczek. Kryminalni ustalili, że paczki giną od października 2018 roku. Następnie w wyniku swojej pracy  zatrzymali 20 – latka, mieszkańca powiatu gdańskiego. Był to kurier odpowiedzialny za dostarczanie paczek do adresatów.
Z mieszkania zatrzymanego policjanci odzyskali kilkadziesiąt paczek, w których znajdowały się m.in. zegarki, gry, konsole, perfumy itp. przedmioty. Ich wartość wstępnie określono na kilkanaście tysięcy złotych. Dzięki pracy mundurowych kupujący będą mogli odzyskać swoje zamówienia lub otrzymać rekompensatę finansową. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

Mężczyźnie grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

MNR