Policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim ostrzegają przed oszustami, którzy przy pomocy różnych metod chcą wyłudzić od nas pieniądze. Wczoraj przyjęto 3 zgłoszenia usiłowania oszustwa „na policjanta”. Młody mężczyzna dzwonił do mieszkańców Pruszcza Gdańskiego i przedstawiał się, że jest policjantem zajmującym się oszustwami. Prosił o przyjście do swojego banku gdzie miał czekać i poinstruować co należy dalej zrobić.

Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego w wieku od 69 do 81-lat wykazali się rozsądkiem, nie przekazali żadnych pieniędzy oszustom, a o sprawie powiadomili policję. Za oszustwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Do pruszczańskiej komendy policji zgłosiło się troje mieszkańców Pruszcza Gdańskiego, którzy poinformowali o próbie oszustwa „na policjanta”. Do zdarzeń doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Scenariusz był taki sam. Dzwonił młody mężczyzna, który przedstawiał się za policjanta pionu kryminalnego zajmującego się oszustwami. Z jego relacji wynikał, że doszło do zatrzymania jakiejś kobieta, która miała wyłudzać pieniądze od seniorów. Na zakończenie rozmowy prosił o przyjście do swojego banku, gdzie miał czekać policjant i instruować co należy dalej zrobić. Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego w wieku od 69 do 81-lat wykazali się rozsądkiem, nie przekazali żadnych pieniędzy oszustom, nie udali się do banku a o sprawie powiadomili policję. Za oszustwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy działają różnymi metadonami między innymi na tzw. „policjanta”. Przestępcy dzwonią przeważnie do osób starszych i udając bliskich lub jak w tych przypadkach policjantów wyłudzają pieniądze. Ostrzegamy, że policjanci lub przedstawiciele innych służb państwowych NIGDY NIE ŻĄDAJĄ PRZEKAZANIA PIENIĘDZY, a w sytuacji gdy ktoś prosi o pieniądze w rozmowie telefonicznej, najprawdopodobniej jest oszustem chcącym wyłudzić pieniądze.

MNR