W czwartek  dwukrotnie doszło do wypadków drogowych z udziałem pieszych. O godz.17.40 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na ulicy Wybickiego w Lublewie gmina Kolbudy doszło do potrącenia pieszej. O godz. 18.30 odebrał kolejną informację o potrąceniu pieszej na ulicy Staropolskiej w w Kowalach. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadków technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny, zbadano stan trzeźwości kierowców oraz pieszych.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że w Lublewie na ulicy Wybickiego 48-letni kierowca volkswagena golfa potrącił pieszą, która prawdopodobnie weszła pod koła nadjeżdżającego samochodu. Pomimo gwałtownego hamowania samochód uderzył w pieszą, która została odrzucona na chodnik. 38-latka trafiła do akademii medycznej w Gdańsku, była trzeźwa. W Kowalach 33-letni kierowca renaulta laguny skręcając w lewo w ulicę Staropolską potrącił pieszą przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadków i przypominają, że pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Kierowcy muszą mieć świadomość, że pieszy w konfrontacji z samochodem ma małe szanse przeżycia.

MNR