Funkcjonariusze drogówki z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 37-letniego kierującego fordem, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto podczas dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierującemu fordem grozi do 5 lat więzienia.

W dniu 13 maja br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pruszczu Gdańskim patrolując trójmiejską obwodnicę zauważyli samochód, którego kierowca jechał od prawej do lewej krawędzi jezdni. Po zatrzymaniu forda do kontroli od mężczyzny który nim jechał funkcjonariusze wyczuli alkohol. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 37-latka – miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze sprawdzili dane kontrolowanego w systemie informatycznym i okazało się, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów do 2025 roku. Policjanci zatrzymali kierującego fordem i przewieźli go do policyjnego aresztu. Jego samochód został odholowany na policyjny parking. Mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do zakazu sądowego.
Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, natomiast niestosowanie się do sądowego zakazu jest zagrożone karą do 5 lat więzienia.