Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 27-latkę, która przywłaszczyła sobie telefon komórkowy warty 600 złotych. Kobieta znalazła go w jednym z pruszczańskich lokali gastronomicznych. Wyrzuciła z niego kartę i podarowała go swojemu ojcu w prezencie. Przypominamy, że kto przywłaszcza sobie rzecz znalezioną podlega karze  pozbawienia wolności do lat 3.

We wtorek (18 kwietnia br.) o godz.13.50 kryminalni z pruszczańskiej komendy policji zatrzymali 27-letnia mieszkankę Gdańska pod zarzutem przywłaszczenia telefonu komórkowego, wartego 600 złotych. Do zatrzymania doszło w jej mieszkaniu na terenie Gdańska. Kobieta była zaskoczona wizytą policji. Jak ustalili śledczy w połowie lutego br. 41-letni mieszkaniec gminy Pszczółki zostawił swój telefon komórkowy na blacie stołu, w jednym z pruszczańskich lokali gastronomicznych. Dopiero po kilku minutach po wyjściu z lokalu zorientował się, że nie ma telefonu. Próby poszukiwania spełzły na niczym, więc powiadomił o fakcie policję.

Policjanci pracujący nad sprawą dotarli do 48-letniego gdańszczanina, który był w posiadaniu przywłaszczonego telefonu komórkowego. Mężczyzna wydał policjantom telefon i oświadczył, że dostał go w prezencie od swojej córki. Wówczas stróże prawa zapukali do drzwi 27-letniej gdańszczanki, która przyznała się do przywłaszczenia cudzego telefonu. Telefon zostanie przekazany właścicielowi.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanej zarzutu przywłaszczania cudzej rzeczy. Kobiecie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina- jeżeli znalazłeś cudzą rzecz zgłoś się na policję lub oddaj ją do biura rzeczy znalezionych. W powiecie gdańskim Biuro Rzeczy Znalezionych mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim przy ulicy Wojska Polskiego 16, pok. nr 122, I piętro,  tel. (58) 773 12 55.

Rzeczy w Biurze Rzeczy Znalezionych przechowuje się przez okres 3 lat. Po upływie tego czasu przechodzą na własność Skarbu Państwa.

 

[materiały prasowe policji]