Sąd zastosował dwumiesięczny areszt dla 27-letniego obywatela Ukrainy, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Mężczyzna złamał orzeczone środki zapobiegawcze. Na wniosek Policji i prokuratora sąd postanowił, że obcokrajowiec trafi do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

27-letni obywatel Ukrainy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką, wszczynał awantury, w trakcie których ośmieszał oraz ubliżał partnerce, a nawet groził pozbawieniem życia. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się, a sąd zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci zakazu kontaktowania się, nakazu opuszczenia mieszkania oraz dozoru policyjnego. Pomimo tego mężczyzna złamał orzeczone wobec niego środki zapobiegawcze. Po kolejnej awanturze, podczas której mężczyzna był agresywny wobec partnerki, policjanci wraz z prokuratorem złożyli wniosek o zmianę środka zapobiegawczego, który sąd uznał za zasadny. Mężczyzna został zatrzymany, a najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

 Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby reagować na przemoc domową. Gdy jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy, skontaktuj się z Policją, wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy lub skontaktuj się z instytucjami pomocowymi. Nie bądźmy obojętni na przemoc w rodzinie.