Kolejni ochotnicy zasili szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej

W sobotę, 30 marca kolejni ochotnicy zasili szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze wcielani w malborskim 71 batalionie lekkiej piechoty w przeszłości mieli już do czynienia z armią – złożyli przysięgę wojskową po 1991 roku – więc odbędą 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, które będzie przebiegało w cyklu weekendowym.

W styczniu 2019 roku Wojska Obrony Terytorialnej rozpoczęły trzeci rok funkcjonowania. Obecnie w ich szeregach służy ponad 18,7 tys. żołnierzy, w tym ponad 15,5 tys. żołnierzy OT oraz 3 tys. żołnierzy zawodowych. Plany przewidują, że do końca 2019 roku w formacji będzie służyło 26 tys. żołnierzy.

 

7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej, której dowódcą jest kmdr Tomasz Laskowski funkcjonuje na Pomorzu od stycznia 2018 roku. Jej integralną częścią jest 71 batalion lekkiej piechoty w Malborku. Należy zaznaczyć, że rekrutacja do 7 PBOT nadal trwa. Chętni do pełnienia służby w WOT powinni zgłaszać się do Wojskowych Komend Uzupełnień, gdzie będą mogli złożyć wniosek oraz uzyskać potrzebne informacje o kolejnych etapach rekrutacji. Istnieje także możliwość złożenia wniosku przez platformę ePUAP, czyli Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, która jest dostępna na stronie www.epuap.gov.pl. Wniosek o powołanie znajduje się w katalogu spraw, w zakładce „bezpieczeństwo narodowe” i dalej „spełnianie powszechnego obowiązku obrony”.