Reaktywacja sekcji RUGBY 7 w Pruszczu Gdańskim – Ile można osiągnąć w przeciągu 6 miesięcy? Najlepiej wiedzą Mateusz Zajkowski oraz Piotr Piszczek wielokrotni reprezentanci Polski, najlepsi zawodnicy sezonu oraz wychowankowie z naszego miasta. Zdobyli 7 krotnie tytuł mistrza Polski w Rugby 7 wraz z Lechią Gdańsk.

Zjednoczyli zawodników z trzech klubów AZS Gdańsk, Lechii Gdańsk oraz Czarnych Pruszcz, którzy dzięki przychylności władz miasta Pruszcza Gdańskiego, wznowili treningi.

Drużyna składa się z wielu uzdolnionych i ambitnych zawodników, którzy chcą walczyć o najważniejsze trofea. Warto dodać, że rugby od 2016r. jest sportem olimpijskim.

Zaczęli w połowie sezonu z ostatniego miejsca, ale już po 3 turniejach Pucharu Polski gdzie zajmowali I oraz dwukrotnie II  miejsce, awansowali na 6 pozycję. Drużyna Czarnych bierze również udział w walce o tytuł Mistrza Polski, który zagwarantowali sobie po zajęciu II miejsca na turnieju kwalifikacyjnym. Finał odbędzie się 8 czerwca w Warszawie.

Przed mistrzostwami czeka ich jeszcze jeden sprawdzian przez swoją publicznością, już 25 maja na stadionie CKiS odbędzie się turniej Pucharu Polski na który serdecznie zapraszamy.

Aktualnie drużyna nie posiada żadnego stałego sponsora, dla tego chcielibyśmy szczególnie podziękować firmie Nordic Logistics za wsparcie finansowe, dzięki której już we wrześniu drużyna weźmie udział w Octoberfest 7s- międzynarodowym turnieju, odbywającym się co roku w Monachium. Zespół ciężko trenuje, organizuje sprzęt oraz stroje, aby pokazać się z jak najlepszej strony i godnie zaprezentować na arenie międzynarodowej.